شما اینجا هستید
اخبار هیأت » بانوان تیم پتانک استان تهران، مقام نخست کشور را کسب کردند

بانوان ورزشکار تهرانی توانستند در سومین دوره مسابقات بولس قهرمانی کشور مقام نخست را بدست آورند.

سومین دوره مسابقات قهرمانی بولس کشور به میزبانی استان تهران در مجموعه ورزشی تختی برگزار شد که ۳۰۰ ورزشکار زن و مرد در قالب ۲۷ استان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رئیس هیات بولینگ، بیلیارد و بولس استان تهران در این ارتباط گفت: این مسابقات از ۱۵ اسفند ماه به مدت سه روز برگزار شد و هدف آن حضور و تشویق خانواده ها به ورزش گروهی بود و استان تهران نیز با ۲ تیم تهران و توابع در بخش مردان و زنان شرکت کرد.

پیام نظر با بیان اینکه این مسابقات به صورت حذفی برگزار شد، گفت: در بخش بانوان ورزشکاران تهران، گلستان و تهران ب توانستند جایگاه برتر را کسب کنند  و در بخش مردان نیز استان های فارس، همدان و بوشهر جایگاه اول تا سوم را بدست آورند. ستاره نیک منش از تهران، زهرا رمرودی از گلستان و دریا مددی از تهران در بخش بانوان برسکوی اول تا سوم ایستادند.

وی خاطر نشان کرد: استان تهران با ۱۶ مجموعه زمین تمرینی و مسابقه بزرگترین مرکز ورزش بولس در کشور محسوب می شود.

گفتنی است بازی پتانک(بولس) با یک دست توپ و یک عدد جک در هر زمینی با هر نوع جنس کفپوش به صورت انفرادی (١ بازیکن در مقابل ۱ بازیکن که هر یک ٣ توپ دارد)، تیمی دو نفره (٢ بازیکن در مقابل ٢ بازیکن که هر ورزشکار ۳ توپ دارد) و تیمی سه نفره برگزار می شود. ابعاد زمین بازی دارای ٤ متر عرض و ١٥ متر طول در مسابقات رسمی است و این اندازه می تواند تا ٣ در ١٢ متر در مسابقات غیررسمی متغیر می‌باشد.

پتانک یک رشته ورزشی تمرکزی فرانسوی است که فدراسیون بین‌المللی آن ١٠٨ سال پیش تاسیس و پس از گذشت سال‌ها فعالیت سرانجام در سال ١٩٨٦ توسط کمیته بین المللی المپیک شناسایی و رسمیت یافته و این رشته از سال ۱۳۸۸ در ایران آغاز شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هیأت بولینگ، بیلیارد و بولس استان تهران | سایت رسمی، بیلیارد، بولینگ و بولس تهران | آخرین اخبار و رویداد های ورزشی مربوطه …