شما اینجا هستید
اخبار هیأت » لزوم همکاری بخش خصوصی برای توسعه افزایش سرانه باشگاه ها

رییس هیات بولینگ بیلیارد و بولس استان تهران در حاشیه دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت : این هیات در صدد است با حمایت از بخش خصوصی، میزان سرانه ورزش را با تعدد باشگاه‌ها افزایش دهد تا بخش همگانی و قهرمانی رونق پیدا کند.

«پیام نظر» در گفتگو با خبرنگار برنا افزود: برای تاسیس اماکن ورزشی باید ۲۵۰ متر مربع زمین اختصاص یابد که در صورت نبود این میزان ایجاد ساخت مجموعه ورزشی توسط کمیسیون ماده ۵ اداره کل ورزش و جوانان استان بررسی نمی شود. طبق دستور اداره کل ورزش و جوانان استان تهران میزان استاندارد احداث فضای ورزشی ۲۵۰ متر مربع است.

وی با اشاره به اینکه ۱۴۳ مجموعه ورزشی بولینگ، بیلیارد و بولس (پتانک) به صورت قانونی در سطح استان فعالیت دارند، افزود: تنها ۲۴ باشگاه فاقد استاندارد لازم در شهرستان‌های شهریار، پیشوا و فیروزکوه وجود دارند.

رییس هیات بولینگ، بولس و بیلیارد استان تهران خاطر نشان کرد: چهار زمین اختصاصی بولس (پتانک) استان تهران شامل انقلاب، شیان، چمران و سرزمین عجایب است. تهران تنها استانی است که از چهار مجموعه ورزشی اختصاصی بهره مند است و تلاش ما در این ورزش میزبانی بیشتر در رویداد های ملی بوده که در این راستا ۲ دوره مسابقات استعدادهای برتر ورزشی انجام شده است.

به گفته وی، بولس از یک دست توپ، یک عدد جک و یک زمین با هر نوع جنس کفپوش تشکیل می شود که مبنای امتیازدهی نزدیک‌ترین توپ به جک بوده و سایر توپ‌های تیم ها ملاک نیست.

نظر به تفاهم نامه همکاری مجموعه ورزشی تختی به تغییر کاربری چهار زمین تنیس به ورزش بولینگ خبرداد و گفت: هم اینک ساخت این محیط در حال انجام است تا در آینده به عنوان مرکز اختصاصی بازیهای ملی معرفی شود.

رییس هیات بیلیارد استان تهران با بیان اینکه در سطح تهران بسیاری از اتباع کشور های همسایه و کشور های اروپایی در این ورزش فعالیت دارند، خاطر نشان کرد: هم اینک کمیته دیپلمات ها در این ورزش ایجاد شده تا بتوان از حضور آنها بهره لازم را برد، چرا که ۲۰۰ ورزشکار اتباع اروپایی و آسیایی به صورت حرفه ای در ورزش بیلیارد، بولینگ و بولس فعالیت دارند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

هیأت بولینگ، بیلیارد و بولس استان تهران | سایت رسمی، بیلیارد، بولینگ و بولس تهران | آخرین اخبار و رویداد های ورزشی مربوطه …